Tango

Argentinské tango je tanec, způsob komunikace a kulturní fenomén dohromady. Pokud se zrovna rozhodujete, zda tango ano či ne, vítejte na těchto stránkách, které by Vám měly dát odpovědi.

Tango je především způsob vzájemného kontaktu. Tento tanec vznikl před sto lety v Buenos Aires a patří k významným aspektům argentinské kultury. Technika tanga se skládala tak, aby umožnila dvěma lidem spojit se v jednom pohybu, vcítit se do sebe a porozumět si beze slov. Za sto let vývoje sice ti nejlepší tanečníci povznesli tango na úroveň vysokého umění, ale je nutné vědět, že původ má v prostředí prostých lidí, emigrantů z Evropy, proto je jeho technika jednoduchá a přístupná pro každého. Tango si postupem času vytvořilo také zvláštní pravidla společenského chování: jak pozvat k tanci, jak se chovat na parketu vůči ostatním párům atp. Improvizace v těsném kontaktu pomohla vzniku svým způsobem unikátní taneční hudby, ve které rytmus není stálý a může se měnit. Vznikla dokonce i tango móda. Tango je mnohem více, než jen další tanec, čeká Vás objevování celé nové kulturní úrovně.

V posledních desetiletích se tango stalo celosvětovým fenoménem. Studováním tanga poznáte nový ,jazyk´, pomocí kterého budete schopni plnohodnotné komunikace beze slov s lidmi z různých koutů planety. Pomocí tanga si najdete nové přátele, získáte možnost aktivního a přitom šetrného pohybu, nový prostředek sebevyjádření a bezpochyby poznáte i sebe z nové, zajímavé strany.

Doporučujeme Vám přečíst si dějiny tanga, nakouknout do často kladených otázek, a zveme Vás na bezplatnou seznamovací lekci. Principy výuky najdete v záložce Výuka, o novinkách se dozvíte více v záložce Info. A pokud vás bude zajímat specifikům našeho přístupu k tangu, podívejte se na záložku Postřehy.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!